X
تبلیغات
زولا

ترنم

نادرترین نمایشگاه

http://s1.picofile.com/file/6180114684/IMG_3951_copy.jpg


 نادرترین نمایشگاه


همانطور که شاهد هستیم جشنواره های مختلفی در کشور با اهداف مشخصی برگزار می گردد . در این زمینه استان های آذربایجان شرقی و غربی استان مرکزی استان تهران و ... با برگزاری جشنواره های موفق توانسته اند جایگاه خوبی در این رشته هنری کسب کنند . برگزاری این جشنواره ها که آوازه برخی از آنها به بیرون از مرزها رسیده گواه این واقعیت است که مقوله عکس و عکاسی دربیشتر استان های کشور جدی گرفته شده و با این موضوع به شکل حرفه ای برخورد می شود و هر روز شاهد برگزاری جشنواره های متعددی در بیشتر استان های کشور هستیم .

متاسفانه استان قم به لحاظ داشتن موقعیت مذهبی و فرهنگی مناسب در زمینه عکس فعالیت بارز و مشخصی ندارد و بعضا اگه اندک فعالیتی هم صورت می گیرد بخش عکس در حاشیه قرار گرفته و شکل ناقصی که شایسته قم و عکاسان قم می باشد برگزار نمی گردد و شهر قم با وجود داشتن عکاسان خوب هنری و خبری که فعالیت قابل توجهی در رسانه های کشور دارند از داشتن یک جشنواره مناسب بی نصیب هستند .

برگزاری نمایشگاه عکس کریمه اهل بیت فرصتی است که می تواند قابلیت  عکاسان حرفه ای و آماتور استان را به چالش بکشد . در سالهای برگزاری این جشنواره نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه جشنواره عکس این جشنواره در سطح بسیار نازلی که به هیچ وجه شایسته استان نبوده برگزار شده است . به نحوی که امسال شاهد برگزاری نادرترین نمایشگاه کشور بودیم . از عدم اطلاع رسانی صحیح از عدم پرداخت حق تالیف از مشخص نبودن اهداف و موضوع جشنواره  و .... که بگذریم از عدم ثبت نام عکاس در زیر عکسها در طول یک هفته نمایش عموی نمی شود گذشت کرد . نمایشگاهی که در طول یک هفته برگزاری آن شهروندان قمی با نمایشگاهی روبرو هستند بی نام و نشان .

جالب است که وقتی این موضوع مورد اعتراض قرارمی گیره  با این جواب مواجه می شوید که نام عکاس در پشت عکس ها نوشته شده و ما فرصت نداشتیم که دوباره قاب ها باز کنیم و اسامی رو ذکر کنیم و ... همین دلایل ذکر شده کافی که عدم شرکت عکاسان با تجربه استان توجیه کرد و این به خوبی نشان می دهد که مقوله عکس آنگونه که شایسته و درخور آنست توجه نمی شود .

برگزاری موفق  نمایشگاه عکس  زیارت در سال هفتاد و شش می توانست آغاز خوبی باشد. امید است که متولیان فرهنگ و هنر بیشتر به موضوع عکس توجه کنند و در برگزاری جشنواره ها اصول حرفه ای آن را رعایت کنند .

عطایی / آبان 89  
نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
سلام بر دوست عزیز و دلسوزم جناب آقای عطایی

ممنونم که حرف دل تمام عکاسان قمی رو زدی و عکاسان قمی باید به داشتن چنین فرد دلسوزی افتخار کنند.
من تازه از سفر عکاسی اراک ( جشنواره عکس گران تر طلا ) برگشته ام ...وقتی این همه فعالیت و دلسوزی مسئولبن شهر اراک را برای ارتقای فرهنگ عکاسی را دیدم بسیار قبطه خوردم که ای کاش قم هم چنین مسئولینی داشت...ای کاش
جناب عطایی عزیز این اولین باری نیست که چنین مشکلاتی را در عکاسی قم میبینیم بلکه بارها و بارها این اتفاقات را چندین بار احساس کرده ایم.از انجمن عکاسان (ماکارونی) گرفته تا کارت شناسایی اعضای انجمن!
مسئولین فرهنگی قم با اینکه میدانند این شهر عکاسان با استعدادی دارد همچون خود شما که از عکاسان همیشه فعال و دلسوز این شهر بوده و هستید هرگز به فکر ارتقای این رشته و رشته های دیگر نبوده و نیستند.

اما کو گوش شنوا!
به امید روزی که قم هم نقش بسزایی را در عکاسی ایران ایفا کند.
پنج‌شنبه 20 آبان‌ماه سال 1389 ساعت 22:49
امتیاز: 0 0
سلام و عرض ادب
یادداشت شما در شبکه خبری قم منتشر شد و لینک هم برای دیدن شما ارسال گردیدموفق باشید
محمد احمدی نژادشلمانی
یکشنبه 23 آبان‌ماه سال 1389 ساعت 00:37
امتیاز: 0 0